Osobnost Plus

Pokud Rusku ustoupíme, ztratíme vše, co jsme až dosud hájili. Navíc zahubíme naši civilizaci, varuje podnikatel Dobrovský

Osobnost Plus

Pokud Rusku ustoupíme, ztratíme vše, co jsme až dosud hájili. Navíc zahubíme naši civilizaci, varuje podnikatel Dobrovský
Jan Dobrovský

Plus

Francouzský prezident Emmanuel Macron nedávno řekl, že by Západ měl zvážit, jak se postaví k ruským požadavkům. „Tento nešťastný výrok může naopak u něj doma znamenat jeho větší politickou sílu. A to bez ohledu na to, že to rozkládá vůli pokračovat v boji proti agresorovi,“ hodnotí Jan Dobrovský, bývalý disident, novinář a předseda kolegia Paměti národa. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když někdo spáchá válečný zločin na naší straně barikády, je trestán. Když někdo spáchá válečný zločin za Rusko, je oslavován a dostane státní vyznamenání. V tom je ten rozdíl civilizací, říká bývalý disident a novinář, úspěšný podnikatel, mnohaletý filantrop, podporující kromě jiného projekt Post Bellum a předseda kolegia paměti národa Jan Dobrovský. Vítejte u nás. Dobrý den a hezký den z plesu přeje Barbora.

  • Tachecí.

  • Mně to nedá. Já začnu aktuální citací Macrona na své návštěvě Spojených států. Dvojtečka jedním ze základních bodů, kterými se musíme zabývat. Jak Putin říkal, strach, že na to přijde přímo k jeho dveřím. A také rozmístěním raket, které by mohly ohrozit Rusko. Takže Rusko navzdory tomu teroru, které samo šíří, který sama šíří, tak ne z pohledu Macrona, který evidentně převzal celý ten ruský narativ, se musíme dívat jako na Rusko, jako na Zemi ohroženou.

Více z pořadu