Osobnost Plus

Největší nesoulad vidím v tom, co kancléř Scholz tvrdí, a co pro Ukrajinu dělá, říká politolog Aslan

Osobnost Plus

Největší nesoulad vidím v tom, co kancléř Scholz tvrdí, a co pro Ukrajinu dělá, říká politolog Aslan
Emil Aslan, politolog

Plus

Prioritou NATO i po summitu v Madridu stále zůstává ochrana svých členských zemí. A v místech, kde nyní konflikt graduje, nechává Aliance situaci volný průběh, myslí si profesor na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Emil Aslan.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pokud se dnes někdo domnívá, že Rusko při mentálním nastavení svých elit nepovede další války, aby rozšířilo své hranice, dopouští se sebeklamu. Tyto války pravděpodobně přijdou dřív, než mnozí připouštějí, protože jeden imperiální triumf vede k potřebě dalšího, řekl muž, který se narodil v Arménii, vyrůstal v Moskvě, ale žít se rozhodl v Praze. Pedagog Univerzity Karlovy, autor řady odborných analýz například pro NATO, ředitel výzkumu Ústavu mezinárodních vztahů prof. Emil a Slaným dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje i Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Tak právě dneska v Madridu končí summit zemí NATO. Leč ta hlavní strategie už byla přijata a já se vás ptám, co jste od ní čekal a čeho jste se dočkal?

Více z pořadu