Osobnost Plus

Kdyby lidé věděli, co se na těch jatkách doopravdy děje, stali by se vegetariány, říká výtvarnice Toy Box

Osobnost Plus

Kdyby lidé věděli, co se na těch jatkách doopravdy děje, stali by se vegetariány, říká výtvarnice Toy Box
Toy Box

Plus

„Pevně věřím, že většina lidí má zvířata doopravdy ze srdce ráda a chce je chránit. A kdyby věděli, co se na jatkách nebo při jejich zabíjení doopravdy děje, tak by se z nich stali vegetariáni. Tato realita je nám do jisté míry skryta,“ říká Toy Box, výtvarnice, streetartová umělkyně, autorka komiksů a například velkoplošných maleb na stěnách označované jako mural art.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Možná tíhnu k pohádkám. Bez toho by nám přece scházela naděje, tak se ji snažím alespoň malovat, řekla v jednom z nedávných rozhovorů. Svou volnou tvorbou.

  • Přitom obnažuje, a to slovo je myslím na místě tvrdou realitu naší společnosti, utrpení hospodářských zvířat, bezdomovectví, xenofobii, pohlcenost moderními technologiemi. Anebo třeba jen popisuje každodennost pohledem žen za platnou. A když jí nestačí plátno, vyrobím Ural. Ilustrátorka a komiksová autorka a malířka. To i box je hostem dnešní osobnosti. Plus dobrý den, vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Děkuji moc za pozvání a od fondu zdraví Lucie Vopálenská.

Více z pořadu