Osobnost Plus

Jako by dnes platilo: Kdo nezdražuje, okrádá rodinu, hodnotí českou inflaci komentátor Pečinka

Osobnost Plus

Jako by dnes platilo: Kdo nezdražuje, okrádá rodinu, hodnotí českou inflaci komentátor Pečinka
Bohumil Pečinka, politický komentátor, publicista a spisovatel (tj. časopis Reflex)

Plus

Současná vláda se potýká s problémy, které nezažila žádná z předchozích porevolučních vlád. Jak by měla řešit souběh několika krizí a rozvrat státních financí? „Programové prohlášení, se kterým předstoupila vláda 17. ledna před sněmovnu a dostala důvěru, tak dnes už v podstatě neplatí,“ uvádí politický komentátor Bohumil Pečinka.
Barbora Tachecí, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus. Obsahem politiky dneška je podle něj řešení inflace a energetická krize a popisuje zjevné, že totiž média i část veřejnosti tlačí Fialovu vládu do velkých kroků směrem k větším regulacím. Ale skutečně to vyřeší dnešní problémy? Nebo současnou vládu povalí neřešené problémy, které zdědila po Andreji Babišovi? Ptá se spoluautor populárního podcastu kecy a politika. A do konce června ještě zástupce šéfredaktora Reflex Bohumil Pečinka. Můj dnešní host. Vítejte.

  • Dobrý den. Dobrý den. Já vás opravím, já od 1. 6. už nejsem, takže takto to není, ale svým synem zdroje. Takže vám gratuluji k volnosti, jako říkat dnes už volný. Bohumil Pečinka a od mikrofonu ČRo Plus vám hezký den přeje Barbora.

  • Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají