Osobnost Plus

Impotence vedení palestinského Fatahu pomalu oslabuje bezpečnost všech. Pád vlády by ale znamenal tragédii, varuje novinář Szántó

Osobnost Plus

Impotence vedení palestinského Fatahu pomalu oslabuje bezpečnost všech. Pád vlády by ale znamenal tragédii, varuje novinář Szántó
Jakub Szántó, novinář

Plus

Mezi Izraelem a Palestinou bude klid jen těžko. „Obávám se, že teď ještě dochází k desintegraci palestinské samosprávy – té mezinárodně uznávané palestinské vlády na Západním břehu Jordánu, kterou reprezentuje prezident Mahmúd Abbás,“ vysvětluje zahraniční zpravodaj České televize Jakub Szántó. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Za pět let žil v Izraeli jako blízkovýchodní zpravodaj ČT, a když byl po návratu tázán, zda někdy dojde k usmíření mezi Izraelci a Araby, odpověděl zcela jasně. To se obávám, že možné není, protože velká část arabské společnosti není přesvědčena, že tam nějaký židovský stát vůbec má být. Jediným hypotetickým a možným usmířením je tak ukončení státu Izrael, ke kterému nejspíš, doufám, nikdy nedojde. Říká Jakub Santo, držitel mnoha novinářských cen a zahraniční televizní zpravodaj. Vítejte ve dobrý den. Dobrý den. Díky za pozvání.

  • Hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Je možné odpovědi? Existuje odpověď na otázku, proč je počet izraelských obětí palestinského?

Více z pořadu