Osobnost Plus

Čínská tichá podpora Ruska zůstává, ale veřejné postoje jsou stále opatrnější, upozorňuje sinolog a ředitel Sinopsis Hála

Osobnost Plus

Čínská tichá podpora Ruska zůstává, ale veřejné postoje jsou stále opatrnější, upozorňuje sinolog a ředitel Sinopsis Hála
Martin Hála, sinolog

Plus

„Z návštěvy německého kancléře Olafa Scholze v Pekingu vzešla jedna věc, o které se hodně psalo zejména v německých ale i světových médií, a sice to, že čínský prezident Si Ťin-pching se údajně připojil k varování před možným použitím jaderných zbraní na Ukrajině… V čínských komuniké to zdaleka tak výslovné nebylo,“ popisuje sinolog a zakladatel a ředitel projektu Sinopsis Martin Hála jejich listopadové setkání.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. A začíná osobnost. Plus.

  • Leninismus nejenže nezmizel, ale vrací se na steroidech, varuje můj host a říká, že na věci, za které se Čínská lidová republika dřív styděl a případně vehementně popírala, jakoby teď začínala být pyšný a zvážit by je měly i ostatní na západě. Konec citace. Sinolog Martin Hála, zakladatel a šéf projektu Sinopsis, dnes mým hostem. Vítám vás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu