Osobnost Plus

Čína nemá zájem o rychlý konec války. A zejména ne o rychlou a jasnou prohru Ruska, domnívá se sinolog Zádrapa

Osobnost Plus

Čína nemá zájem o rychlý konec války. A zejména ne o rychlou a jasnou prohru Ruska, domnívá se sinolog Zádrapa
Lukáš Zádrapa

Plus

„Čína zajisté nemá zájem na tom, aby byla válka na Ukrajině ukončena rychle a jasně ve prospěch Ukrajiny a Západu. A aby Rusko jasně prohrálo. To je hlavní motivace Číny a důvod, proč tak lavíruje. Prapůvodně Číňané o válku nestáli, nicméně když už se stala, snaží se ji využít ke svému prospěchu – a bezpochyby se jim to dobře daří,“ myslí si sinolog Lukáš Zádrapa, vedoucí Katedry sinologie FF UK. Potřebují totiž stabilního vazala. (Repríza.)
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Číně nelze věřit, že zprostředkuje mír mezi Ruskem a Ukrajinou, varuje prezident Petr Pavel ve včerejším rozhovoru pro web.

  • Politika. Peking má podle něj příliš velký prospěch z prodlužování války a pozorně sleduje, jak si západ proti Rusku počíná. Český prezident tak dostává zcela jiný pohled na roli Číny v ukončení konfliktu než francouzský prezident Macron. Mým hostem je vedoucí katedry psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy Lukáš Zádrapa. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak jsem si četla mnohé vaše ostře kritické komentáře proti Macronovi, tak jsem si říkala tam síly být docela rád za to, co včera prezident český řekl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají