Osobnost Plus

Česku stárnou vojáci. V budoucnu bude nutné obnovit určitou formu vojenského výcviku, míní bezpečnostní expert Němec

Osobnost Plus

Česku stárnou vojáci. V budoucnu bude nutné obnovit určitou formu vojenského výcviku, míní bezpečnostní expert Němec
Lumír Němec

Plus

Podle generála Řehky se válka na Ukrajině bude Česka týkat od první chvíle, pokud by se do války zapojilo NATO. Česká armáda by tak měla být připravená na konflikt většího rozsahu, přesto se v souvislosti s českou obranou mluví o poddimenzovanosti, nedostatku investic a zastaralé bojové technice. Kde jsou největší nedostatky české armády? Jak NATO pomáhá Ukrajině? A kdy může válka skončit?
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • De facto válečný hrdina u afghánského Helmand u jezdil v jenom, částečně pancéřované Tatře a dělal spolu s kolegy tálibánců volavku. Dnes by si přál mít na zahradě tank bez děla, ale pojízdný, aby v něm mohl brát děti na výlety přes pole. Jak vnímá vývoj války na Ukrajině a v jakém stavu je podle něj česká armáda? Pozvání do dnešní osobnosti plus přijal bezpečnostní expert Lumír Němec, bývalý šéf útvaru speciálních operací SOG v Afghánistánu. Od roku 2014 má firmu. Tvor tak vede výcviky a kurzy doma i v zahraničí. Dobrý den, vítejte ve studiu. Dobrý den a děkuji za to.

  • Od mikrofonu přeje příjemný poslech Lucie Vopálenská.

  • Osobnost. Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají