Online Plus

Wordle se nemůžete přesytit, v tom spočívá jeho kouzlo, vysvětluje popularitu hry Koubský

Online Plus

Wordle se nemůžete přesytit, v tom spočívá jeho kouzlo, vysvětluje popularitu hry Koubský
Petr Koubský

Plus

Slovní hra Wordle dobývá nejen sociální sítě. Za tří měsíce od svého vzniku získala miliony hráčů po celém světě. A také se dočkala překladu do stovky jazyků a množství klonů. V zásadě jde o princip známý například ze hry Mastermanind, česky známé jako Logik, která je na trhu už více než padesát let. Proč tedy takový úspěch Wordle? „Je tam jeden technický a jeden psychologický chyták,“ vysvětluje Petr Koubský, redaktor Deníku N.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • On-line. Plus zabezpečení mobilu při cestě do Číny. Největší mýty o kryptoměnách. Podle Europolu konec digitální měny Facebooku a prodej on-line hlavu domů, uvedl. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • U mikrofonu samozřejmě na dálku vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Tipovací webová hra Frodl se v posledních týdnech stala velkým hitem internetu. Po třech měsících fungování také našla kupce. Od jejího autora ně koupil vydavatel amerického deníku The New York Times. Za aplikaci zaplatil částku v nižších jednotkách milionů dolarů, informovala firma. Princip hry spočívá v tom, že hráči musí na šest pokusů uhodnout slovo složené z pěti písmen a barva políček určuje, zda se za dané písmeno ve slově vyskytuje a zda hráč trefil i správné umístění. Originál hry v rozhodl je v angličtině. The New York Times už provozují řadu webových her, zejména křížovek a podobných hlavolamů. Jejich on-line herní nabídka je ovšem podobně jako web The New York Times placená. Volno má i po přechodu pod deník zatím zůstat zdarma. Petře, ty hraješ Waldu. Tebe bych docela tipoval, že pro tebe je to hra zábavná. Jak ses v jednom z našich pořadů přiznal, tak hraješ sudoku třeba. Tak toto jsem si říkal, že by mohla být hra pro tebe.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají