Online Plus

Twitter se chystá se promazat účty, které nejsou delší dobu aktivní

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Online Plus

Twitter se chystá se promazat účty, které nejsou delší dobu aktivní
Online Plus

Plus

Kamery v Praze by měly automaticky rozeznávat obličeje lidí. České tvůrce nejúspěšnější VR hry na světě koupil Facebook. Proč se nedaří digitalizace státní správy.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Český eGovernment podle NKÚ zaostává. Policie chce v kamerách automaticky rozpoznávat obličeje. Pražské herní studio koupil Facebook a Twitter chystá čistku neaktivních účtů. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • Samozřejmě je se mnou ve studiu připravený také náš pravidelný komentátor a redaktor deníku n Petr Koubský. Vítej Petře. Dobrý den. Sociální síť Twitter plánuje promazat účty, které nejsou delší dobu aktivní. Začátkem týdne začala firma kontaktovat své evropské uživatele, kteří se v posledních šesti měsících ke svému účtu nepřihlásili, a varovala je, že se chystá jejich účty smazat, pokud se k nim do 11. prosince nepřihlásí. Informovala o tom například BBC a další zahraniční média. Jenže krátce poté Twitter zařadil zpátečku. Podle série tweetů, které publikoval na účtu Twitter support, se plánovaná čistka odkládá. Twitter odklad vysvětluje tím, že se na firmu obrátila řada lidí s otázkou, co bude s účty po zemřelých uživatelích. Sociální síť poté přiznala, že tuto záležitost neřešila a nebude tedy odstraňovat neaktivní účty do doby, než pro uživatele vytvoří nový způsob, jak památku zemřelých uchovat. Petře, k tomu mě napadá celá řada různých bonmotů, například jestli existuje sociální život po životě apod.. Ale pojďme se na to podívat opravdu trošičku vážně, protože toto je problém, který řeší nejenom Twitter a ke kterému různým způsobem přistoupila celá řada služeb. Většina internetových služeb má nějaký postup ve svých pravidlech právě pro případ, že člověk je neaktivní a některé nějakou delší dobu tedy je, že mu pak smažou třeba ten účet. A některé služby právě řeší i ty tzv. virtuální pomníčky. To znamená právě případ, kdy někdo zemře a zůstane po něm nějaký účet na sociální síti nebo třeba u Googlu nebo Microsoftu apod.. Má smysl toto vlastně nějakým způsobem řešit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají