Online Plus

Twitter oznámil zákaz politické reklamy. Politici si mají dosah svých sdělení zasloužit, ne zaplatit

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Online Plus

Twitter oznámil zákaz politické reklamy. Politici si mají dosah svých sdělení zasloužit, ne zaplatit
Sociální sítě (ilustrační foto)

Plus

Další témata: začátky internetu ve světě, proč Facebook zavádí novou záložku Zprávy a proč se začal zajímat o zdraví svých uživatelů. Komentují David Slížek a Petr Koubský.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Facebook se začala zajímat o zdravý a spustil novou záložku se zprávami. Twitter končí s politickou reklamou a před 50 lety vznikl první zárodek internetu. To jsou témata našeho pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • Samozřejmě ani dnes na to nebudu sám. Je to velké téma, a proto je tady připraven i náš pravidelný komentátor a redaktor deníku n Petr Koubský. Vítej, Petře. Dobrý den. Na konci října si připomínáme početí internetu před 50 lety, tedy 29. října 1969, proběhla první komunikace prostřednictvím sítě a hned, která je předchůdcem dnešní celosvětové počítačové sítě. V půl 11. večer se tehdy student Charles on-line pokusil z počítače Kalifornské univerzity v Los Angeles připojit přes síť ke vzdálenému počítači stanfordského výzkumného institutu. První zprávou, kterou se přes síť pokusil odeslat, byl příkaz Longin, tedy pokus přihlásit se. Jen že po odeslání 1. 2 písmen systém spadl. Propojení v síti, která tehdy zahrnovala celkem čtyři počítače, se informatiků mu podařilo záhy opravit a předchůdce dnešního internetu spatřil světlo světa. Pece. To je takový hezký příběh. Hodně se o tom psalo. Ty jsi o tom vlastně také psal dlouhý článek v deníku n, který popisoval co? To? Ano, pane, to byl. Já vím, že se o Anetu mluví jako o vládním projektu, který měl vytvořit nějakou decentralizovanou síť, která by přežila i v případě jaderného útoku. Je to tak?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají