Online Plus

Proč tajné služby Spojených států blokují reklamu na internetu?

Online Plus

Proč tajné služby Spojených států blokují reklamu na internetu?
Nabíječka na mobilní telefon

Plus

Zamyslí se, jestli by opravdu měl existovat jen jeden typ nabíječek. Přinese analýzu cen mobilních dat v České republice, které patří k nejdražším v Evropě. A popíše i důsledky střetu dronu s havranem v Austrálii. S vědeckým redaktorem Deníku N Petrem Koubským to všechno rozebral šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Australská donášková služba řeší napadení svého dronu havranem. Český telekomunikační úřad chce regulovat ceny mobilních dat. Nabíječky k mobilům by měli mít v Evropě stejný konektor a americké tajné služby blokují on-line reklamu. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já u mikrofonu vítám stále na dálku našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Tak dneska to máme i se zvířátkem nakonec. Tak pojďme na to. Americké tajné služby blokují on-line reklamu. Vyplynulo to z dopisu amerického senátora Rona vyjde, na který zveřejnil server já jsem politik. V materiálu žádá, aby federální úřady dostaly jasné a závazné pokyny, jak se bránit proti kybernetickým útokům. A zmiňuje také, že už dnes se tajné služby, jako je NSA nebo CIA řídí nezávaznými doporučeními, která mimo jiné zahrnují používání technologií na blokování reklam. Podle dopisu blokují reklamy na síťové úrovni. Americké tajné služby tak chtějí omezit rizika útoků podvrženými a virem nakaženými reklamami. Zdánlivě neškodný provozovatelé reklamních systémů mohou být využiti k doručování malwaru do telefonů a počítačů a uživatel často nemusí na škodlivé reklamy ani kliknout, popisuje rizika váš den. Takový malware pak podle něj může krást, měnit nebo mazat citlivá data anebo třeba monitorovat konverzace na nakaženém zařízení. Petře, toto je zpráva, která mě vlastně trošičku pobavila, že i americké tajné služby v prohlížečích svých agentů a úředníků a dalšího personálu nějakým způsobem blokují potenciálně škodlivé reklamy. Jak velkým rizikem podle tebe vlastně opravdu ty on-line reklamy jsou a mohou být?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají