Online Plus

Přehled dění ve světě počítačů a internetu

Online Plus

Přehled dění ve světě počítačů a internetu
Online Plus

Plus

Google chce zlepšit esemeskování. Poslanci schválili tzv. digitální ústavu. Instagram dál testuje skrývání počtu likeů. Moderuje David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Google chce vylepšit SMS zprávy. Poslanci schválili tzv. digitální ústavu. Instagram dál testuje skrývání počtu lajků a nová sociální síť chce konkurovat Facebooku a Twitteru. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • A ani dnes na to samozřejmě nebudu sám. Ve studiu je připraven také náš pravidelný komentátor, redaktor deníku n Petr Koubský. Vítej Petře. Dobrý den. Na světě je nová sociální síť, která chce nabídnout alternativu k Facebooku či Twitteru. Za službou Viky tribun jsou šel zkráceně. V té jsou šel, stojí spoluzakladatel Wikipedie jimi Wales. Cílem jeho služby má být šíření informací. By se zavádějících titulků či dezinformací v té jsou, šel jinak funguje podobně jako Facebook či Twitter. Uživatelé mohou sdílet odkazy na články a pak o nich diskutovat. Rozdíl má být v tom, že na v té jsou šel, nebude žádná reklama a služba slibuje, že nikdy nebude obchodovat s daty o svých uživatelích. Zdrojem peněz pro ní mají být dobrovolné dary. V té jsou. Šel odstartovala v tichosti před několika týdny a momentálně má asi 50000 registrovaných členů. Asi 200 z nich zatím službě poslalo peníze. Podle vyjádření, že mi ho Wales, se pro deník The Financial Times služba nejspíš nikdy nebude nějak zásadně výdělečná, ale měla by si vydělat na svůj provoz. Petře, těch pokusů o různé sociální sítě, které mají být lepší než Facebook a Twitter a všechny ostatní, tak těch tady byla celá řada. Za touto stojí tedy aspoň známé a zvučné jméno člověka, který se podílel na vzniku Wikipedie, což je opravdu taková v rámci internetu taková, dejme tomu, velmi atypická služba, protože funguje spolupráci řady různých autorů, funguje vlastně neziskově a přitom opravdu se podařilo za ta léta vybudovat velkou encyklopedii znalostí. Myslíš, že ten pokus o vytvoření nové sociální sítě v té současné, která tady není spojena nějak reálně s Wikipedií, tak že může být úspěšný?

Více z pořadu