Online Plus

Je varování před rizikovými technologiemi čínské firmy jen součástí obchodní války?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Online Plus

Je varování před rizikovými technologiemi čínské firmy jen součástí obchodní války?
Online Plus

Plus

Vrátíme se také k úspěchu studentů z ČVUT, kteří se svým konverzačním robotem byli druzí v celosvětové soutěži Amazon Alexa Prize. Rozebereme úmysl americké armády nasadit virtuální a rozšířenou realitu ve výcviku i v boji. Moderuje David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Americká armáda vstupuje do rozšířené reality. Čeští studenti obhájili druhé místo v soutěži chatbot u. Spojené státy varují spojence před čínskou firmou a Google chystá novinku do vyhledávání. Je to jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • A nebudu vás provázet sám. Se mnou je ve studiu připraven samozřejmě náš pravidelný komentátor a redaktor deníku n Petr Koubský. Vítej. Petře. Dobrý den. Tak a pojďme se rovnou vrhnout na události, které přinesly uplynulé dny. Google chystá do vyhledávání zajímavou novinku. Uživatelům chce umožnit, aby mohli přímo na stránce s výsledky vyhledávání přidávat komentáře k tématům, která vyhledali. Funkce zatím nefunguje v ostrém provozu a Google ji chce nejprve zprovoznit u vyhledávání výsledků sportovních utkání. Informoval o ní server najít u five. Google. Google už zveřejnil stránku s nápovědou, kde popisuje, jak má přidávání komentářů fungovat. Příspěvky podle ní mají být veřejně viditelné, bude jim také možné dávat pozitivní nebo negativní hlasy anebo nahlašovat případné nevhodné komentáře. Google také podle nápovědy bude rozlišovat mezi komentáři profesionálních komentátorů a obyčejných uživatelů. Všechny své komentáře lidé uvidí na souhrnné stránce u svého účtu. Zatím není jasné, zda Google tento experiment časem rozšíří kromě sportovních akcí i na další vyhledávaný obsah pece, komentáře u výsledků vyhledávání. Dává ti to smysl? A proč? Myslíš, že Google vlastně s tímto krokem přichází nebo zatím s ním tedy experimentuje? No, přemýšlím, jaký komentář bych k tomu přidal.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají