Online Plus

Jak se dají bez dotyků ovládat chytré hodinky nebo displej počítače?

Online Plus

Jak se dají bez dotyků ovládat chytré hodinky nebo displej počítače?
Online Plus

Plus

Jak chránit USB zařízení, jak mohou diváci interaktivně ovlivňovat příběh filmu? Jaká je budoucnost virtuální měny bitcoin, která slaví desáté výročí? Moderuje David Slížek
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kryptoměna Bitcoin slaví 10 let od svého vzniku. Netflix uvedl interaktivní film. USB typu c bude ověřovat, k čemu se připojuje a Google chystá nový způsob bezdotykového ovládání. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • A také v prvním vydání tohoto pořadu v novém roce přivítám ve studiu našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Vítej. Petře, dobrý den a šťastný nový rok ti přeji také já tobě. Taky dobrý den. Rovněž všem našim posluchačům. Trochu opožděně, ale přece doufejme, že v tom novém roce budeme mít víc dobrých zpráv než těch špatných. A mrknu se na nějaké. Můžeme vrhnout. Google pracuje na novém způsobu bezdotykového ovládání. Je založené na radarovém rozpoznávání gest, která uživatel dělá prsty na rukou. Může tak simulovat například stisknutí virtuálního tlačítka anebo třeba otáčení virtuálního ovladače hlasitosti, které uživatel drží mezi palcem a ukazováčkem, gesta s ním a na krátkou vzdálenost. Radar uložený ve specializovaném čipů o velikosti osm x 10 mm. Nové ovládání by se podle Googlu mohlo používat mimo jiné v zařízeních pro internet věcí anebo u tzv. nositelné elektroniky, jako jsou třeba chytré hodinky. Google technologií s kódovým názvem soli testuje už od roku 2015, jenže při testech se ukázalo, že používaný radar je příliš slabý. Uživatelé si tak stěžovali, že zařízení řadu gest vůbec nerozpozná. Google proto loni požádal amerického telekomunikačního regulátora FCC o povolení, aby směl výkon radaru navýšit, a úřad mu na konci roku 2018 vyhověl. Google tak teď má zelenou k dalším testům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají