Online Plus

Digitalizujme komunikaci státu s občany, ale jenom s těmi, kteří to chtějí, říká Koubský

Online Plus

Digitalizujme komunikaci státu s občany, ale jenom s těmi, kteří to chtějí, říká Koubský
poštovní schránka, ilustrační foto

Plus

Stát chce od nového roku zařídit, aby všechny firmy a malí podnikatelé povinně využívali datové schránky. Ty zřídí také každé osobě, která využije digitální identitu, tedy že se například přihlásí k nějakému státnímu webu přes bankovní identitu nebo portál občana. S takovýmto krokem nesouhlasí několik neziskových organizací.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Síť falešných proruských a proukrajinských účtů na Facebooku v Česku. Nová pravidla pro náhradu škod způsobených umělou inteligencí, povinné datové schránky a konec ruské sociální sítě u Applu? Ne, to jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, který vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já samozřejmě u mikrofonu na dálku přes internet vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají