Online Plus

Americká univerzita tvrdí, že je možné z fotografie obličeje poznat kriminální sklony

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Online Plus

Americká univerzita tvrdí, že je možné z fotografie obličeje poznat kriminální sklony
Online Plus

Plus

Další soudní spor společnosti Facebook - tentokrát kvůli propojování dat. Stavbu rychlého internetu v Česku podpoří regionální koordinátoři. Robotický pes Spot míří k zákazníkům. Připravil a moderuje David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Robotický pes. Spot jde do prodeje. Americká univerzita oznámila, že umí z fotky poznat, kdo je zločinec. Stavbu rychlého internetu v Česku podpoří regionální koordinátoři a Facebook v Německu prohrál důležitý soud. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • A my neustále natáčíme ještě přes internet na dálku. A já tedy přes internetové linky zdravím našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Vítej. Ahoj. Davide. A my se podíváme na některé události, které přinesly uplynulé dny. Facebook nesmí propojovat data o svých uživatelích s údaji z jiných služeb, pokud k tomu nemá jejich výslovný souhlas. Rozhodl o tom německý spolkový soud a jde o jeden z verdiktů v důležitém sporu, který s Facebookem vede německý antimonopolní úřad. Ten loni v únoru vydal přelomové rozhodnutí, které napadá základy byznys modelu, na kterém Facebook funguje. Řekl, že Facebookem vlastně ne. Služby WhatsApp a Instagram mohou sbírat data o chování uživatelů, ale nesmí je bez jejich souhlasu propojovat s jejich účty na Facebooku. Facebook rozhodnutí napadl u soudu a získal odklad jeho vykonání až do doby, než soudy ve sporu definitivně rozhodnou. Spolkový soud teď tento odklad zrušil. Podle vyjádření soudců totiž není pochyb o tom, že má Facebook v Německu dominantní postavení na trhu a že svou pozici zneužívá. Sociální síti v reakci na rozhodnutí prohlásila, že v Německu nebude ve svých službách zatím nic měnit a že se bude dále soudit. Petře. Němec. V Německu tedy má Facebook dominantní postavení na trhu, tedy sociálních sítí a zneužívá ho, aspoň tedy podle toho verdiktu německého spolkového soudu. Co to pro Facebook může ve výsledku znamenat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají