Odpolední interview

Lov pašeráků jako melouch? Takhle nějak to má zoolog František Příbrský

Odpolední interview

Lov pašeráků jako melouch? Takhle nějak to má zoolog František Příbrský
Ocenění indonéských složek

Ostrava

Povolání - lovec pašeráků. To zní jako z nějkého dobrodružného filmu. S jedním takovým člověkem vás seznámíme. Pro upřesnění ale musíme říct, že lovení pašeráků je pro Františka Příbrského jen něco jako melouch. Ve skutečnosti působí jako terénní zoolog v Indonésii.
Romana Kubicová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V odpoledním vysílání ČRo Ostrava vám představíme Františka Příbrského, který pracuje jako terénní zoolog spolupracující s ostravskou zoologickou zahradou. Část roku tráví v Česku, další část pak v daleké Indonésii. Odjel tam s velkými sny na záchranu ohrožených druhů zvířat a hned po studiích na vysoké škole. Jeho mise je úspěšná a kromě toho, že systematicky je vzdělává tamní obyvatele, tak bychom jej mohli označit za lovce pašeráků. Na více informací se Františka Příbrského ptala redaktorka Romana Kubicová.

  • Františku, cítíte se jako lovec?

  • Asi bych nenazval úplně lovec pašeráků, ale je pravda, že poslední dva roky se věnujeme i aktivitě, která končí ulovením nějakého z pašeráků v Indonésii.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají