Názory a argumenty

Tereza Šimůnková: Americká transgédie

Názory a argumenty

Tereza Šimůnková: Americká transgédie
LGBTQ+, LGBT, trans

Plus

Kansas se stal prvním americkým státem, který přijal definici genderu. Nový zákon říká, že pro váš pohyb ve společnosti je relevantní vaše biologické pohlaví a nikoli to, kým se cítíte – tedy ženou, mužem nebo čímkoli mezi tím.
Tereza Šimůnková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Americká tragédie. Kansas se stal prvním americkým státem, který přijal definici genderu. Nový zákon říká, že pro váš pohyb ve společnosti je relevantní vaše biologické pohlaví a nikoli to, kým se cítíte, tedy ženou, mužem nebo čímkoli mezitím. Reaguje tak na sílící hlasy americké veřejnosti, která se po několika letech zaraženého mlčení začala ohrazovat proti pronikání tzv. trans žen, tedy biologických mužů, na místa, kde jsou ženám nepříjemný anebo kde ženy vyloženě ohrožují, ať už fyzicky jako mužští vězni v ženských věznicích, anebo profesionálně, což je případ ženského sportu, kterých se v posledním roce a půl stává odkladištěm druhořadých mužských sportovců s nejasnou identitou, ale touhou vyhrát za každou cenu. Startovat v mužské nebo ženské kategorii jim totiž státy dosud dovolovaly česky podle pocitu ve smyslu nedávno upravené české legislativy, že prakticky jakýkoli dospělý muž porazí prakticky jakoukoli dospělou ženu a že tak vyhodí do koše. Talent a roky poctivého tréninku dívek a žen nikoho nedojímalo anebo dojímalo, ale báli se veřejně ozvat, protože nechtěli být. Za bigotní transfer do uší by je zejména mlčení salonních feministek, které sice mají jindy plná ústa rovnosti, ale jakmile jde o reálnou eliminaci ženských šancí, respektive žen, a je ticho po pěšině. Lidé ale sbírají odvahu. Podobné zákony za narovnání pokřiveného sportovního prostředí byly téměř souběžně přijaty v Severní Karolíně a na celostátní úrovni americkou sněmovnou. Jiné americké státy legislativně zastavují tzv. tranzice náctiletých s logickým odůvodněním, že kdo ještě nesmí pít alkohol, mít sex a volit, ten by možná ještě mohl pár let počkat, než si nechá uříznout něco, co bude možná později potřebovat. Již existující data mimochodem ukazují, že většina zranitelných mladých lidí, kteří se na začátku puberty identifikovali jako trans, ale neprošly změnou pohlaví dorostu. V úplně normální, dalo by se říct, učebnicově nudné homosexuály. Nehledali jiné pohlaví, ale potřebovali si nechat ustát a uzrát sexuální preference. Transgender ismus tak navzdory svým proklamacím o rovnosti a šancích pro všechny nechává s veřejností mizet nejen ženy, ale i gaye a lesby. Svět je souborem příběhu a příběh, který píšeme od ran genderismu, není výjimkou. Zatímco jedni vidí v podávání hormonálního koktejlu zmateným pubertálním chlapcům žádoucí pomoc, jiní upozorňují na to, že stejným koktejlem se chemicky kastrují sexuální devianti. Snad nic neilustruje náš svět zmatených štěňátek. Jasněji než dilema, zda je uřezávání zdravých prsů čtrnáctileté dívce řezničina, anebo pokrok. Je-li toto pokrok v té mise, kam kráčíme. Ostatně do budoucna se můžeme podívat. Stačí zhlédnout některá z desítek srdcervoucích svědectví mladičký, kde tranzit ERÚ, kteří se nechali chytit do pasti a teď varují ostatní, vypovídají toto nepotřebovali jsme operace ani hormony. Potřebovali jsme pomoc sami se sebou. A vy dospělí jste nás v tom nechali, nechali jste nás i ublížit. No a teď už je pozdě.

Ostatní také poslouchají