Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Petrem Schwarzem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Petrem Schwarzem
Petr Schwarz, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Česká politika se vyvíjí podobně jako slovenská. Dvě chyby a jeden úspěch. Brusel už v Londýně není sprosté slovo. Miliardová trubka. Mnichov a Jomkipurská válka aneb Dvě národní traumata.
Petr Schwarz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • K. Bude příští rok peněz na školství, skokové zdražení elektřiny kvůli obnovení poplatků za obnovitelné zdroje či paralely ve vývoji české a slovenské politiky nejenom. Tato témata rozeberou následující půlhodince Názorů a argumentů naši komentátoři. Příjemný a ničím nerušený poslech přeje.

  • Petr Schwarz Názory a argumenty.

  • I přes vládní úsporná opatření dostane ministerstvo školství do rozpočtu na příští rok o čtyři miliardy více než v letošním roce. Oznámil to dnes ministr školství Mikuláš Bek. A já o tom teď budu mluvit s komentátorem ČRo Petrem Hartmanem. Dobrý den. Petře, nakonec tedy neplatí, že školství dostane o mnoho miliard méně, jak to vypadalo podle původních návrhů ministerstva financí. Dosáhl tedy ministr Bek úspěchu?