Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Janem Fingerlandem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Janem Fingerlandem
Jan Fingerland, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Obcházení služebního zákona. Odbory pečovatelek slaví úspěch, teprve spolu jsou pracující slyšet. Španělská reforma penzí: umění až nemožného. Čína rozšiřuje svůj fanclub. Proč Miloš Zeman nebyl velká osobnost. Glosa: Nemůže být každý Australan.
Jan Fingerland

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Den učitelů a jejich platů, neúcta ke služebnímu zákonu. Odbory pečovatelek slaví úspěch Španělska. Reforma penzí. Čína rozšiřuje svůj fanklub. Proč Miloš Zeman nebyl velká osobnost a proč nemůže být každý Australan? To jsou témata Názorů a argumentů, při jejichž poslechu vás zdraví Jan Fingerland.

  • Názory a argumenty.

  • Dnešek je dnem učitelů a také dnem, kdy pedagogové na řadě vysokých škol pořádají protestní akce kvůli svým platům. Ve studiu vítám kolegu komentátora ČRo Petra Hartmana. Dobrý den. Dobrý den. Petře, současná vláda mluví o tom, že je třeba budovat znalostní ekonomiku a odchýlit se od trend udělat z ČR montovnu. Jaké světlo na tuto ambici vrhá podle tebe současný stav vysokých škol, případně platového ohodnocení vyučujících na univerzitách?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají