Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Moskva už není v bezpečí. Co na to Rusové?

Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Moskva už není v bezpečí. Co na to Rusové?
Bezpilotní letouny zasáhly v úterý brzy ráno dvě obytné budovy v Moskvě

Plus

Ve dnech 17. a 18. května tohoto roku byl společnými silami Putinovy Rosgvardije a ruské pravoslavné církve proveden masivní oblet území Ruské federace, která jsou potenciálně ohrožena drony. Pro účel ochrany zmíněných území byla aktivována divotvorná ikona svatého Serafima Sarovského. Oblet byl vykonán zodpovědně.
Alexandr Mitrofanov

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ve dnech 17. a 18. května tohoto roku byl společnými silami Putinovi Rose Kvardy je a ruské pravoslavné církve proveden masivní oblet území Ruské federace, která jsou potenciálně ohrožena drony. Pro účely ochrany zmíněných území byla aktivována divotvorná ikona svatého surfy masarykovského. Oblet byl vykonán zodpovědně, přesto něco zaskřípalo. Území je potenciálně ohrožovaná. Drony zpoza hranic Ruské federace jsou od té doby stále zasahována. Oni mi drony, ba co více ho zplodin se narodily. Buď rozhněval, anebo jim poslal varování. Dne 30. května totiž zasáhly drony hlavní město Moskvu. Byly poškozeny tři obytné domy. Oběti na životech hlášeny nebyly. Ruské ministerstvo obrany a následně Vladimir Putin útok označili za teroristický. Ukrajinské vedení účast na akci popřelo. Zasaženi centra Moskvy s obyčejnými činžáky mělo na místní zapůsobit víc než útoky na sídla zbohatlíků na okraji metropole, ke kterým rovněž došlo. Jaké byly reakce? Čečenský diktátor Ramzan Kadyrov ihned volal po zavedení válečného stavu. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov ho okamžitě usadil. Nic takového se zavádět nebude. Naopak vydal Kreml pokyn svým médiím, aby událost co nejvíce zahrála do autu. Server medúza, který působí na ruské obyvatelstvo Rigy, uvedl, že pokyn obsahoval čtyři body. Média měla vyzdvihnout skvělou práci ruské protivzdušné obrany, pak výtečnou připravenost federálních a místních úřadů, zdůraznit, že cíle provokace nebyly dosaženy, a položit důraz na to, že nepřátelská operace měla psychologicky vykolejit Rusy, ale ti, že prokázali klid a zdrženlivost, s námi. Ruský filmový producent Alexandr Vodňanský, který je v emigraci, napsal dnes v noci Moskvané pocítili desetinu na desetinu toho, co cítí obyvatelé Kyjeva každou noc. Ministerstvo obrany Ruské federace, odpovědné za bombardování Ukrajiny a vraždění civilních obyvatel, označilo moskevskou událost za teroristický akt. Fakt? Jaký název tedy má to, co se děje na Ukrajině? Spisovatel Dmitrij Lochovský, který je znám i v Česku a který je rovněž v emigraci, napsal na adresu Rusů za stěnami vaší bubliny, ve které jsou restaurace a divadla narvané k prasknutí, ve které začínal báječné léto jízdy na kole, zahrát i s koktejly a DJe jsou vraždy, které se páchají každou minutu. Bublina brzy praskne a krev, i když jste ji osobně, nepromine, vtrhne k vám sociální psycholog Alex Ross. Čin se současně podělil o dojmy z výzkumu skupin Rusů Moskvě a regionech, který prováděl v průběhu předchozího měsíce. Zdůraznil, že zažiji širokou škálu emocí. Jedna však naprosto chyběla. Šlo o stud, který by mohli respondenti cítit kvůli tomu, že jejich země přepadla jinou zemi a masově vraždí ji obyvatele. Je to podle mě mimořádně špatný symptom, který ukazuje, že společnost ani nemínil a zahájit proces ozdravení. Může se s velkou pravděpodobností stát, že prohrají, budou rýt držkou v zemi, ale stejně nepochopí zhola nic, uzavřel sociální psycholog. Rostliny

Ostatní také poslouchají