Natura

Na Šumavě, v Jeseníkách nebo Beskydech žijí myšivky horské. Nikdo neví, kolik jich vlastně je

Natura

Na Šumavě, v Jeseníkách nebo Beskydech žijí myšivky horské. Nikdo neví, kolik jich vlastně je
Myšivka horská

Plus

Myšivka horská v Česku žije už od doby ledové, až do 40. let 20. století vědci o jejím výskytu neměli ponětí. Navíc je tak maličká a žije na tak málo lokalitách, že toho o jejím životě pořád mnoho nevíme. A i vědci, kteří ji řadu let studují, mluví o velkém štěstí, pokud myšivku zahlédnou na vlastní oči. Bez pozorování ale nelze tento ohrožený druh chránit a nastupují tak fotopasti.
Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Myšivka horská žije na českém území už od doby ledové, ale až do 20. století vědci o jejím výskytu neměli ponětí. Navíc je tak maličká, že je na tak málo lokalitách, že toho o jejím životě pořád ještě mnoho nevíme. A i vědci, kteří řadu let studují, mluví o velkém štěstí. Pokud mi šéfku zahlédnou na vlastní oči. Bez pozorování ale nelze tento ohrožený druh chránit a nastupují tak fotopasti. Na jejich líčení se zaměříme v dnešní. Na tu řeč od mikrofonu zdraví Ondřej Novák.

  • Na tu.

  • Momentálně se nacházíme v Novohradských horách na lokalitě Staré hutě, podstatě nad Mlýnským rybníkem. Je to povodí Černého potoka.

Ostatní také poslouchají