Natura

KRNAP slaví 60 let a hrozí mu ušlapání davy turistů. Pomohlo by zavést vstupné nebo některé části zavřít?

Natura

KRNAP slaví 60 let a hrozí mu ušlapání davy turistů. Pomohlo by zavést vstupné nebo některé části zavřít?
Přelidněná Sněžka

Plus

Všichni je znají a všichni do nich chtějí. A nejen kvůli nejvyšší české hoře Sněžce a prameni řeky Labe, ale proto, že z Krkonoš se stal fenomén. Může za to krajina, která jinde na našem území není, a navíc spousta rekreačních možností včetně klientského servisu pro ty nejrozmazlenější. A móda. 
Markéta Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Noc na neděli bude jasná nebo skoro jasná, teploty sedm až tři stupně, ojediněle počítejme s přízemními mrazíky. Na jihovýchodě a východě bude kolem devíti °C. Neděle bude podobná sobotě jasná až polojasná a s teplotami 20 až 24 stupňů. Na horách bude v neděli kolem 13, jen na Šumavě až 16 °C. Povane slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr a meteorologové stále varují před vznikem požárů na severozápadě republiky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je v této oblasti velmi suchá půda a v nejbližších dnech nemá pršet. Lidi by proto neměli rozdělávat oheň v přírodě nebo odhazovat na zem cigaretové nedopalky. Výstraha platí do odvolání. To byly zprávy a teď se na plochu s pořadem Natural vypravíme do Krkonoš.

  • Všichni znají a všichni do nich chtějí. A nejen kvůli nejvyšší české hoře Sněžce a prameni řeky Labe, ale protože z Krkonoš se stal fenomén, příroda a krajina, která jinde na našem území není, dala po zásluze za vznik našemu nejstaršímu národnímu parku. V těchto dnech slaví rovných 60, takže se v dnešní na túře do Krkonoš vypravíme a zjistíme, v jaké kondici jsou naše nejvyšší hory a příroda v nich v roce 2023. Zvláštností Krkonoš je totiž i jejich úzké propojení s lidmi, kteří je objevili už před 600 lety. Může tato symbióza fungovat? O tom všem v následujících minutách. Přínosný poslech vám přeje Markéta Ševčíková.

  • Na tu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají