Náš host

120 hodin ve vlaku. Tři dobrodruzi z Karlovarska se vypravili na Transsibiřskou magistrálu

Náš host

120 hodin ve vlaku. Tři dobrodruzi z Karlovarska se vypravili na Transsibiřskou magistrálu
Začátek cesty Transsibiřskou magistrálou

Plzeň

Slavná ruská železniční trať plní i po 105 letech pořád svou funkci. Ročně přepraví 100 milionů tun nákladu a desetitisíce cestujících. Část Transibiřské magistrály absolvovali i přátelé z Ostrova na Karlovarsku.
Andrea Vajnar, Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezký den už přeji s mými dnešními hosty. Tentokrát jich je hned několik, konkrétně tři. Všichni tito mladí lidé pochází z ostrova, v současnosti žijí v Praze a dnes se s námi přišli podělit o zážitky z cesty, kterou absolvovali. Vydali se totiž poslanci britské magistrále. Kam dojeli. Co všechno viděli a jaké zážitky si odnášejí, to nám prozradí v nejbližších minutách. Ve studiu vítám Moniku Kadlecovou. Dobrý den. Dobrý den. Taky Michaelo Matuškovou, dobrý den lidem. A Jana Pavelku. I vám. Dobrý den. Dobrý den. Začneme jednoduše. Jak vás napadlo poznat trans sibiřskou magistrálu? Co bylo?

  • Tím impulzem.

  • Impulzem bylo to, že naše kamarádka, která je, tak jsem se rozhodla jet do Mongolska, konkrétně do Ulánbátaru a na roční stáž a my jsme si říkali, že by bylo fajn i navštívit. Takže jsme se rozhodli, že ji navštívíme. A pak jsme se shodli, že vlakem, ne letadlem.