Na place

Voráček: Filadelfie je můj druhý domov. Jsem tam spokojený, ale všechno musí jednou skončit

Na place

Voráček: Filadelfie je můj druhý domov. Jsem tam spokojený, ale všechno musí jednou skončit
Jakub Voráček

Radiožurnál Sport

Jakub Voráček odešel do Ameriky za hokejem už v 17 letech. „Sedl jsem na letadlo a jel. Dostal jsme výbornou rodinu, se kterou jsme v kontaktu dodnes. Byl jsem dobře připravený fyzicky a dá se říct, že jsme neměl s ničím problém,“ vzpomíná na své začátky v talkshow Na place. Draftoval ho Columbus a později byl vyměněn do Filadelfie, kde hraje už 10 let. Kromě hokeje ale Voráček hraje i jiné sporty. „Myslím si, že tenisu rozumím víc než hokeji. Mám rád i fotbal,“ popisuje.
Pavel Nečas

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne, vážení posluchači. Vítám vás na Radiožurnál sport v pořadu na place a dneska máme vzácného hosta. Jednoho z nejvzácnějších, troufnu si říct, že mého kamaráda, hokejistu, který hraje za Philadelphii Flyers číslo 93. Jakub Voráček. Ahoj Kubíčku. Vítám tě. Ahoj Pavle. Dobrý den. Na place. Dobrý den. Jsem moc rád, že jsi přijal pozvání. Se škola vzácný host. Je to, dělá velkou radost. Co fotbal? Koukáš?

  • Koukám každý den, až se z toho paní na věc druhá, že koukal jsem, dá se říct. Já sehrávali odpolední zápasy, pak před večerních nebo v šest hodin a pak o devíti. Takže ty základní skupiny ta je v tom jsou a jsou zajímavější. Ale teď jsem, že dotují, takže je vidět, jak jak se ten fotbal nejenom, ten hokej a ten fotbal vyrovnává. V Budapešti si nebyl.

  • Osobně já se podívám. Přemýšlel jsem nad tím, že bych se tam zavadil podívat, ale pak jsem vyhodnotil to, že si to radši pustím doma. A pak zpětně, samozřejmě možná jako i ostatní lidi, toho lituji, protože po takový době na fotbal jde 60 tis. Lidí. Ještě k tomu sladká výhra 2 0. A vyloženě, dá se říct, přehrát z Nizozemsko by byl opravdu skutečně velký zážitek. Takže mi to trošičku mrzí, ale jsem rád za kluky, že to s vámi já mám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají