Na place

Autor knihy Víc než jen zápas Miroslav Šifta ve své tvorbě spojuje vášeň pro fotbal a geografii

Na place

Autor knihy Víc než jen zápas Miroslav Šifta ve své tvorbě spojuje vášeň pro fotbal a geografii
Miroslav Šifta využil při tvorbě knihy o fotbalových derby i studia geografie. Rozpovídal se o tom i ve středečním pořadu Na place

Radiožurnál Sport

Miroslav Šifta je autor knihy o anglických fotbalových derby Víc než jen zápas. Působí jako geograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a je šéfredaktorem populárně-naučného časopisu Geografické rozhledy. Pořádně se rozhlédnul a hlavně rozpovídal i v pořadu Na place, kam si ho pozval moderátor David Novotný. Proč se rodák z Liberce sám nevěnuje fotbalu, ale raději píše knížky, články a sleduje statistiky? Poslechněte si celý rozhovor. 
David Novotný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • David Novotný v pořadu na place přivítal Miroslava si v tu ahoj, Miroslav Hojda vede. Z mé rozhodnutí říkám i La Strada tohoto druhu. Prosím, jsi tady, tak jsme tě pozvali. Ahoj. Boje by se nadával. Tak prosím tě, mě nejdřív úplně ze všeho zajímá, když si přečtu tvoje jméno. Máš tam rád i ty i ty. I to před tímto. Rene den. A zatím to určitě ne. Nemáš to určitě hrát. Ale já se tě takto prostě vlastně jako našel, když jsem si tě o to by trošku nastudovával. Takže to tam takto je. A co to teda znamená?

  • Znamená to RNDr., to je to takový je i možná zastavit i tu jasně, když se ještě v českou, jak udává nahá. Jinak bych byl jediný potom doktorátu, který jsem studoval teda, taky na přírodovědecké fakultě. No a to piješ Dietera? To je doktor filozofie, ale PhDr., ale je to Ph.D. jako z oboru regionální geografie a politický geograf. I do věci se dva let a mám pocit, že by zde tedy seslali prostě nějakého polo Elona Muska nebo něco takového.

  • To děkuji. Určitě ne, protože já se svojí SŠ rozumných, tak kam nás to, kam nás to zavede?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají