Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Ročně naběhám přes 8 tisíc kilometrů. Běhací trenažery nesnáším, tvrdí ultramaratonec Brunner

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Ročně naběhám přes 8 tisíc kilometrů. Běhací trenažery nesnáším, tvrdí ultramaratonec Brunner
Vytrvalostní běžec Roman Brunner

Radiožurnál Sport

Ultramaratonec Radek Brunner sice není profesionální sportovec, ale pravidelně se účastní běžeckých závodů. Právě teď se připravuje na takzvanou ultramaratonskou olympiádu – Spartathlon. „Není to nejslavnější závod na světe, ale je to významná akce a v Evropě se to tak bere. Schází se tam světová špička a je to něco výjimečného,“ říká Radek Brunner. „Běhání mám rád. Nedělám to kvůli výsledkům. I kdybych nezávodil, tak bych běhal,“ vysvětluje.
Vavřinec Hradilek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S Vavřincem Hradilkem. Dobré dopoledne ze studia Radiožurnálu. Spor s mým dnešním hostem není žádný profesionální sportovec, který se připravuje na olympiádu nebo na MS. Přesto si ale troufnu říct, že co se týče natrénovaných hodin a km, troufne nás všechny profíky jeden z nejlepších současných českých ultramaratonec u Radek Radek Brunner.

  • Ahoj. Ahoj. Dobrý den. Tak díky, že jsi přišel. Dneska. Je čtvrtek. A kolik máš už tento týden naběháno?

  • No, tento týden hodně málo, protože jsem byl jenom vlastně v pondělí dvakrát. V úterý jsem šel na očkování a od té doby jsem se z toho nějak křesel. Takže namířeno?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají