Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Extrémní cyklista Daniel Polman ujel 7400 kilometrů ze severu Norska na jih Španělska nejrychleji. Přesto jako vítěz klasifikovaný není

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Extrémní cyklista Daniel Polman ujel 7400 kilometrů ze severu Norska na jih Španělska nejrychleji. Přesto jako vítěz klasifikovaný není
Extrémní cyklista Daniel Polman ve čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Radiožurnál Sport

Během 24 dnů ujel 7400 kilometrů na kole a do cíle dorazil jako první. Vítězem závodu North Cape - Tarifa se ale nestal. Co stálo za nesmyslným rozhodnutím organizátora a přeřazením ultramaratonského cyklisty Daniela Polmana do kategorie neklasifikovaných? Jak se stravoval, spal a jaké ho čekalo přivítání doma? „Spal jsem asi 3 hodiny denně. Byl to masakr největšího kalibru,” potvrzuje milovník extrémních výzev. Poslechněte si celý díl pořadu Na férovku s Vavřincem Hradilkem.
Vavřinec Hradilek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásné čtvrteční dopoledne na Radiožurnálu. Sport vám přej. A Vávra Hradilek a můj dnešní host, který má za sebou jeden z nejextrémnějších sportovních počinů, o kterým jsem alespoň já za poslední dobu slyšel. Ultra maratonský cyklista Daniel Polman se totiž před pár dny vrátil letadlem ze španělské tarify. Tam ale jel na kole, ale až za 7400 km vzdáleného severu Norska v rámci závodu norský tarif a který se vyznačuje tím, že se jede bez jakékoliv podpory. Daniel Polman se do cíle dostal za 24 dní jakožto nejrychlejší jezdec z celého startovního pole. Ve výsledcích ho ale na prvním místě již nenajdete. Tak Dane, ahoj, já ti gratuluji k tvému výkonů a díky, že jsi k nám dorazil do studia.

  • Ahoj Vávro. Díky za pozvání a zdravím všechny posluchače. No tak začínáš, řekněme tou temnější stránky novin, ale závodů.

  • Počkej, asi pro posluchače možná, já ještě uvedu, jako že ty jsi teda nakonec vítězem podle organizátora nebyl. Ty se cítíš jako vítěz?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají