Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Kateřina Hálová

Moderátoři

Kateřina Hálová

Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase České Budějovice Vás v současné době provázím především pořadem plným dechové hudby, posluchačsky oblíbenými Písničkami pro radost. Jelikož mám dechovku ráda od malička a od mládí ji také interpretuji, nyní coby zpěvačka Jihočeské Podhoranky, těší mě její poslech i v práci. Setkat se můžeme také v pořadu hudebních gratulací Melodie podvečera. Mimo studio uvádím přímé rozhlasové přenosy např. při příležitosti Dne dechovky na výstavě Hobby, festivalu Kubešova Soběslav či Zemi Živitelce. Součástí mé práce je i moderování dalších společenských a kulturních akcí souvisejících s Českým rozhlasem České Budějovice. Být profesionální herečkou nebo moderátorkou byl můj sen, který se mi díky Českému rozhlasu České Budějovice splnil. Rozdávat radost prostřednictvím našich pořadů je zaměstnání, které mě nesmírně baví a má smysl.

Před rozhlasem: Český rozhlas České Budějovice je mým prvním zaměstnavatelem. Po pětileté rodičovské přestávce jsem v září 2020 opět usedla na moderátorskou židli. Sem jsem přišla v červnu 2012 z Vyšší odborné školy herecké v Praze, kde jsem vystudovala dramatické umění a moderování. Zároveň jsem absolventkou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Co mě baví: Jižní Čechy jsou krajem mého srdce. Pocházím ale z jiného překrásného místa, ze západočeských Mariánských Lázní, kde jsem absolvovala tamější osmileté gymnázium a kde to navždy bude mým domovem. Odmalička hraji divadlo a zpívám. Baví mě hudba různých žánrů, a tak jsem prošla řadou různorodých hudebních těles. Byla jsem například členkou Jihočeského univerzitního sboru nebo zpěvačkou dechové hudby Daliborka. V současnosti jsem stálým hostem vokálního seskupení Kvintetky, a především zpěvačkou Jihočeské Podhoranky. Do mého repertoáru patří i šansony, které si s chutí zazpívám. Jako komparzistka jsem spolupracovala s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích. Divadlo a zpívání jsou tedy i náplní mého volného času. V něm hlavní místo v posledních letech zaujímá moje rodina. Ale také procházky, dlouhá kochání se výhledy a společná setkávání s mými nejbližšími.