Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Ivana Milenkovičová

Ivana Milenkovičová, Český rozhlas

Co dělám v rozhlase: Připravuji zpravodajské příspěvky – zprávy, reportáže z terénu, případně živé vstupy do vysílání. V první řadě pro stanice Radiožurnál a Plus, sekundárně i pro další stanice Českého rozhlasu. Nejdřív v pozici redaktorky v zahraniční redakci, od srpna 2019 pak jako zpravodajka Českého rozhlasu v Moskvě.

Před rozhlasem: Před příchodem do Českého rozhlasu jsem několik let strávila v zahraniční redakci Lidových novin a před tím v zahraniční redakci iDNES.cz. A když jsem zrovna nepracovala, pendlovala jsem mezi Prahou a Brnem, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudovala politologii a žurnalistiku.

Co mě baví: Cesty do krajin více či méně vzdálených. Reportážní cesty jsou pro mě takovým kořením novinářské práce. I když je to často náročné a člověk naspí sotva pár hodin, musí se vyrovnávat s časovými posuny, věčným přesouváním se z místa na místo, mnohdy i určitým osobním nepohodlím, ta možnost být přímo na místě se nedá ničím nahradit. A je úžasné moci být tím vypravěčem, který zprostředkovává příběhy lidí odehrávající se stovky nebo tisíce kilometrů daleko.