Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Dagmar Chmelířová

Dagmar Chmelířová

„Mým snem bylo stát se někým užitečným,“ říká celostní výživová terapeutka Dagmar Chmelířová, „před časem jsem byla svědkem takřka zázračného uzdravení člověka léčitelem. Byla jsem naprosto ohromená. A říkala jsem si: Když jsem zažila tento zázrak a mohl ho udělat obyčejný člověk, proč bych to nemohla dokázat já?“ 

Tak vykročila na cestu za svým snem. Začala se zajímat o léčitelství a alternativní medicínu, zjistila, že pro ně má vlohy. Nehodlala ale spoléhat pouze na zázraky: „Třeba se jednoho dne probudím a ten zázrak z mých rukou uteče, co potom? Proto jsem začala studovat a vzdělávat se,“ uvádí Dagmar Chmelířová. 

Absolvovala např. školu přírodní medicíny Kamatre, vystudovala reflexní terapii a Akademii léčivé výživy inspirovanou vzdělávacím programem Rogera Greena. Získala certifikát praktika Reconnection od věhlasného chiropraktika Erika Pearla. V současnosti je posluchačkou Školy tradiční čínské medicíny - studia pěti dovedností. 

Své síly spojila i s dalšími odborníky z oblasti tradiční čínské medicíny, fyzioterapie a kineziologie a založili Institut alternativních směrů FÍNA. Od roku 2017 spolupracuje s Českým rozhlasem Plzeň.