Leonardo Plus

Žijme tak, ať na těch pár měsíců vzpomínáme jako na zvláštní dobrodružství, radí psychoterapeutka Frouzová

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Leonardo Plus

Žijme tak, ať na těch pár měsíců vzpomínáme jako na zvláštní dobrodružství, radí psychoterapeutka Frouzová
Česká republika se nachází uprostřed podzimní vlny pandemie. Lidé, kteří přestáli jarní lockdown, jsou teď už často finančně vyčerpaní a potřebují efektivní a hlavně rychlou pomoc od státu

Plus

Pandemie koronaviru SARS-CoV-2 doslova ochromila svět. Lidí v dobrovolné či nucené karanténě celosvětově přibývá a s tím i nové výzvy, jak překonat tuto nezvyklou situaci nejen jako jedinec, ale jako rodina nebo komunita.
Eva Kézrová, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Statisíce nakažených a 1000 mrtvých. Nový koronavirus doslova ochromil svět. Naštěstí ČR k těmto číslům přispívá zatím jen nepatrně, ovšem za cenu omezené možnosti vycházení, zavření škol, nepotravinářských obchodů, ale i hranic, zrušení všech kulturních a sportovních akcí. A tak většině obyvatelstva nezbývá, než zůstat doma s celou rodinou celý den, a to vlastně už skoro třetí týden. Na to ale nejsme připraveni. Jak to zvládat, jak se vlastně s koronavirem vyrovnat. A je jedno, jestli se nás týká v uvozovkách jen omezení, samotná nemoc COVID-19 anebo strach o blízké v první linii. O tom všem bude dnešní Leonardo + s psychoterapeutkou Magdalenou Frouzovou. Příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo.

  • Tentokrát sedíme u paní doktorky. Vejít terapeutické ordinaci dělí nás skoro dva m. Mikrofon je na tyči, abychom co nejvíce omezili případný kontakt. Roušky vnímáme jako samozřejmost. Poprvé za tu dobu, co se známe s paní Dr. Magdalenou Frouzovou, jsme si nepodali ruce. Situace, která je teď ale naprosto obvyklá. Řekněte mi, paní doktorko, co je na tom všem vlastně nejhorší?

Více z pořadu