Leonardo Plus

Tomáš Sedláček: Trumpovi už nejde jen o blaho Ameriky, ale o rozvrat Evropy a nově i G7

Leonardo Plus

Tomáš Sedláček: Trumpovi už nejde jen o blaho Ameriky, ale o rozvrat Evropy a nově i G7
Tomáš Sedláček

Plus

Napjatá atmosféra kanadského summitu ekonomicky nejvyspělejších zemí G7 si zaslouží i komentář ekonoma, vysokoškolského pedagoga a dřívějšího poradce našich ministrů a prezidentů Tomáše Sedláčka.
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cla na dovoz oceli a hliníku do Spojených států zůstanou. Ani summit G7 nedokázal minulý víkend přimět Spojené státy a šest dalších hospodářsky nejvyspělejších zemí, aby se dokázali dohodnout na jejich zrušení. Americký prezident totiž odmítá v otázce cel ustoupit. Vzájemné hospodářské vztahy ekonomických velmocí tak dostávají veliké trhliny. Do jaké míry tyto ekonomické spory mohou narušit vzájemnou spolupráci světových mocností? Případné mírové procesy i světovou bezpečnost. Nejen o tom budu mluvit s naším dnešním hostem, ekonomem Tomášem Sedláčkem. Příjemný poslech přeje od mikrofonu Naďa Bělovská.

  • Leonardo plus.

  • Pane Sedláčku, vítejte ve studiu. Děkuji za pozvání. Jsem. I dvě sedmičky. Skončil minulý víkend oboustranným rozčarováním. Zástupci zemí EU, Japonska a Kanady byli zklamaní, že Donald Trump odmítá od cel ustoupit, a americkému prezidentovi se zase nelíbila reakce kanadského premiéra Justina Trudeaua. Ten po skončení summitu potvrdil, že Kanada přikročí k odvetným opatřením.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají