Leonardo Plus

Světová i česká astronautika už dlouho nezažila tak nabitý rok. Připomeňte si ho s Leonardem Plus

Leonardo Plus

Světová i česká astronautika už dlouho nezažila tak nabitý rok. Připomeňte si ho s Leonardem Plus
Člen záložního týmu astronautů Evropské kosmické agentury Aleš Svoboda

Plus

Potenciální český kosmonaut Aleš Svoboda se letos prosadil v konkurenci 22 tisíc soupeřů. I to je výrazný úspěch české kosmonautiky – dostat se z tak velké konkurence mezi 17 nejlepších. Zlatým hřebem pro uchazeče je vize letu na Měsíc.
Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Konečně jsme se dočkali startu měsíční rakety SLS a vesmírný teleskop Jamese Webba nás po dlouhých letech odkladů začalo zásobovat působivými snímky. Česko navíc má šanci mít hned dva nové astronauty. Vesmírnou spolupráce ale poznamenal i válka na Ukrajině. To vše a ještě mnohem víc přinesl rok 2022 v kosmonautice. Za nejdůležitějšími událostmi se ohlédneme v následující hodině. Od mikrofonu vás zdraví Ondřej Novák.

  • Leonardo.

  • Po lince do Jihlavy jako už tradičně zdravím Dušana Majera, popularizátora kosmonautiky a šéfredaktora serveru kosmonautek. Se. Cz. Hezký den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají