Leonardo Plus

Štěstí je v tom, jak dovedeme sami se sebou zacházet. Investujte do duševního zdraví, radí šéf NÚDZ Winkler

Leonardo Plus

Štěstí je v tom, jak dovedeme sami se sebou zacházet. Investujte do duševního zdraví, radí šéf NÚDZ Winkler
Petr Winkler

Plus

Každý máme duševní zdraví, které do velké míry podmiňuje to, jak kvalitní život prožíváme, jak jsme schopni vnímat štěstí, radost, krásu, naplnění vztahy a jak jsme schopni realizovat svůj potenciál, vysvětluje ředitel Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) Petr Winkler. „Svět se mění daleko rychleji, než jsme schopni to zpracovat,“ připouští. „Stresory, které se objevily v posledních dvaceti padesáti letech, jsou obrovské a ještě jsme na ně nestihli zareagovat.“
Eva Kézrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak se dneska máte? Jednoduchá otázka, na kterou je ale někdy hodně těžké odpovědět. Zvláště pokud nejsme zvyklí mluvit o svých pocitech a i před svými blízkými saháme k nic neříkajícím větám jako mám se fajn anebo naopak je to všechno na nic. A přitom právě mezilidská komunikace je velmi důležitá pro vnitřní pohodu. Těch faktorů je ale daleko víc. A kdy jindy o nich mluvit, než právě dnes 10. 10. ve světový den duševního zdraví. A příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo plus.

  • Ve studiu už vítám ředitele Národního ústavu duševního zdraví doktora Petra Winklera. Dobrý den. Dobrý den. A děkuji, že jste přijala naše pozvání. A hned na začátek se zeptám možná trošku zvláštně, jak vlastně vypadá to zdravé duševní zdraví?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají