Leonardo Plus

S popularizátorem vědy Václavem Cílkem na kopci Vlhošť kousek od České Lípy

Leonardo Plus

S popularizátorem vědy Václavem Cílkem na kopci Vlhošť kousek od České Lípy
Vlhošť z Ronova

Plus

Na jeho tajemství, historii a na to, proč kopec tolik lidi přitahuje, se ptala Tereza Hrstková. (Repríza z června 2022.) 
Tereza Hrstková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes se vypravíme do kraje bez vody, bez velkých rodáků, sakrálních památek i bez pořádné kulturní tradice. A přece máte to místo své kouzlo, které už před více než 50 lety objevili trempové. V jeho centru totiž stojí kopec Vlhošť, obehnaný labyrintem skal. A jak si ukážeme, trempové nebyli zdaleka první, kteří pod místními převisy nacházeli nocleh. Průvodcem nám nebude nikdo jiný než Václav Cílek, který to tu zná jako své boty. Dobrý den. Dobrý den. Od mikrofonu zdraví Tereza Hrstková.

  • Leonardo.

  • Pane Cílku, není to poprvé, co v tomto pořadu budeme procházet některou z vašich čerstvě dopsaných anebo vydaných knih. Tentokrát tu máte s sebou publikaci nazvanou Vlhošť hora v labyrintu skal. To je kniha, která vznikala více jak 10 let a nechám na sebe čekat. Jste rád, že už je konečně na světě?

Více z pořadu