Leonardo Plus

Program Artemis: Návrat člověka na Měsíc, zbudování stanice Gateway, hledání vody a mnohem víc

Leonardo Plus

Program Artemis: Návrat člověka na Měsíc, zbudování stanice Gateway, hledání vody a mnohem víc
Raketa další generace, kterou odstartuje mise Artemis

Plus

Americká NASA i Evropská vesmírná agentura se vrací na Měsíc. K tomu by měl sloužit program Artemis. Co o něm zatím víme, přibližuje v Leonardu Plus popularizátor kosmonautiky a šéfredaktor serveru Kosmonautix.cz Dušan Majer.
Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Indická raketa SOS se po letech odkladů konečně dostala na startovací rampu a předznamenává návrat lidí na Měsíc. Američané se tam v rámci programu Artemis chtějí vydat v roce 2025, tedy 53 let od konce měsíčního programu Apollo. V dnešní hodince vesmíru a kosmonautiky se zaměříme na technickou stránku rakety SLS a rozebereme plány americké kosmické agentury, jak na povrch našeho nejbližšího kosmického souputníka vrátit lidskou stopu. Od mikrofonu zdraví Ondřej Novák.

  • Leonardo.

  • Po lince do Jihlavy teď zdravím Dušana Majera, popularizátora kosmonautiky a šéfredaktora serveru kosmonautiku. Cz. Dobrý den. Krásný den. Jenom se dovolím připomenout, že server kosmonautik jsou teď oslavil 10. výročí od svého vzniku, takže tímto vám chce Dušane, ještě poděkovat za skvělou práci, kterou děláte na popularizaci kosmonautiky a držím palce do dalších let.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají