Leonardo Plus

Proč je letos chladno? Sešly se La Niña, nízká sluneční aktivita a tání ledu, vysvětluje meteorolog

Leonardo Plus

Proč je letos chladno? Sešly se La Niña, nízká sluneční aktivita a tání ledu, vysvětluje meteorolog
deštivě počasí, ilustrační foto

Plus

„Často slýchám dotazy, kde že máme to naše globální oteplování, když je venku taková zima a vegetace je zpožděná o jeden měsíc. Jenže globální znamená, že po celé zeměkouli v různých regionech je to rozmanité,“ říká v Leonardu Plus meteorolog Petr Dvořák. Zatímco Antarktida i Arktida jsou teplejší, než by měly být, a také v oblasti evropského Ruska je v posledních týdnech velmi teplo, v Česku je chladné jaro.
Veronika Paroulková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Dalo by se podle slavného filmu parafrázovat letošní počasí. Co se děje s klimatem? Proč zažíváme takové výkyvy a nezvyklé počasí a jak je to reálný s předpovědí? I o tom bude dnešní Leonardo. Plus. Od mikrofonu vás zdraví Veronika Paroulková.

  • Leonardo plus.

  • No a mým dnešním hostem je meteorolog Petr Dvořák. Petře, hezké dopoledne. Co se vlastně s klimatem děje? Proč jsou takové výkyvy a nezvyklé počasí, nebo z hlediska meteorologie prožíváme nezvyklé počasí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají