Leonardo Plus

Mysleli jsme si, že jsme víc za vodou. Na krizi nejsme připraveni, varuje sociolog Sládek

Leonardo Plus

Mysleli jsme si, že jsme víc za vodou. Na krizi nejsme připraveni, varuje sociolog Sládek
covid - dívka s rouškou

Plus

Pandemie koronaviru zasahuje do životů lidí na celém světě. Zastavil se společenský život i ekonomika, kterou podle odborníků čeká krize. Jak se s tím česká i světová společnost vyrovná a co nás pandemie může naučit nového?
Ondřej Čihák, Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pandemie koronaviru v posledním čtvrtroce zasáhla nebývalou měrou životy lidí po celém světě. Zastavila se doprava, ekonomika, společenský život. V ČR stále platí karanténní opatření, která omezují pohyb osob, a ekonomové předvídají nebývalou hospodářskou krizi. Jak se s tím česká společnost vyrovná a odkrývá virová nákaza i jiné, více či méně skryté sociální problémy? Na to odpoví dnešní Leonardo. Plus od mikrofonu zdraví Ondřej Novák. Leonardo. Plus.

  • A ve studiu dnešního pořadu Leonardo plus vítám Jana Sládka, sociologa z katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dobrý den všem. Pane Sládku, Česko už skoro měsíc prožívá úplně výjimečnou a krizovou situaci. Jak se s tím podle vás zatím česká společnost vyrovnává? Zvládáme to?

Více z pořadu