Leonardo Plus

K etickému myšlení je třeba dobohatnout, soudí ekonom Tomáš Sedláček

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Leonardo Plus

K etickému myšlení je třeba dobohatnout, soudí ekonom Tomáš Sedláček
Ekonom Tomáš Sedláček

Plus

Jsme bohatší a zdravější, přesto máme pocit, že nás drtí krize. Nejen o tom, proč nejsme spokojeni s tím, jak si dnes žijeme, hovořil host Leonarda Plus ekonom Tomáš Sedláček.
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Žijeme ve zlatých časech, ale nevíme jak dál. Jsme bohatší, zdravější, dožíváme se vysokého věku, ale pořád máme pocit, že nás drtí krize, napsal ekonom Tomáš Sedláček. Ten je také hostem dnešního Leonarda. Plus mluvit s ním budeme o tom, proč nejsme spokojeni s tím, jak se dnes žijeme, ale zaměříme se i na to, jestli nás neustále rostoucí životní úroveň motivuje k tomu, abychom se chovali slušněji a ohleduplní k okolí a k naší planetě. Příjemný poslech přeje od mikrofonu Naďa Bělovská.

  • Leonardo plus.

  • A já už ekonoma Tomáše Sedláčka vítám ve studiu. Pěkný den. Dobrý den. Pane Sedláčku, celosvětová populace za posledních 35 let výrazně zbohatla. Od roku 1980 je to v průměru o 60 %. Uvádí to tedy alespoň celoplanetární statistiky. Welsch. Kam jde to být nejvíce, si přitom, co se týče do toho průměrného příjmu, polepšila Čína, kde průměrná mzda vzrostla o neuvěřitelných 830 % a v Indii se zvedl průměrný příjem o 220 %, tak to jsou neuvěřitelná čísla. Jak je na tom například Evropa, Spojené státy nebo Rusko v tom porovnání?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají