Leonardo Plus

Je tajuplný a zatím o něm skoro nic nevíme. Dlouhý covid ale existuje, tvrdí biochemik Konvalinka

Leonardo Plus

Je tajuplný a zatím o něm skoro nic nevíme. Dlouhý covid ale existuje, tvrdí biochemik Konvalinka
Biochemik Konvalinka

Plus

Jak věda předpověděla, covid-19 tu s námi zůstane a musíme se s ním naučit žít. I přes účinné vakcíny a léky zabraňující šíření viru v těle se ale lékaři stále častěji potýkají s tzv. dlouhým covidem. Co o něm zatím víme?
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začínali ona do plus. Další díl z cyklu setkání s významnými českými vědci. Pozvání do pořadu dnes přijal biochemik Jan Konvalinka, nynější ředitel ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd a také dřívější prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum a pravidelný host ČRo Plus. Vítejte. Dobrý den. Pořadem vás provede Martina Mašková.

  • Leonardo.

  • My jsme řadu týdnů, měsíců a vlastně už i let na ČRo Plus slýchali váš vhled do covidové pandemie. Podtextem byla jak dlouho bude trvat cesta k účinnému léku? Co to změní na vývoj nákazy? Jak dlouho budeme žít s koronavirem, jak účinné jsou vakcíny? To byly takové ty klíčové opěrné body celého toho cyklu. Teď máme možnost určité retrospektivy, aspoň doufám, byť ještě COVID je tu s námi a bude zřejmě dlouho. Jaký je váš dnešní pohled na tyto klíčové otázky, které jsme slyšeli? Vezmu to postupně. Jak dlouho může trvat cesta k účinnému léku? Nějaké léky už máme.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají