Laboratoř

Vlci raději loví divokou zvěř, než drancují chovy. Dokládá to studie z Mongolska

Laboratoř

Vlci raději loví divokou zvěř, než drancují chovy. Dokládá to studie z Mongolska
Vlk (ilustrační foto)

Plus

Výzkum jídelníčku vlků v severním Mongolsku ukázal, že když můžou, uloví si raději volně žijící zvířata, než by ohrožovali stáda ovcí či skotu. 87 procent stravy vlků v dané oblasti Mongolska tvořila divoká zvířata, zvláště pak srnec sibiřský, ze 13 procent vlci konzumovali malé savce, ptáky, hmyz nebo ovoce.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jakou potravu preferují vlci, ptáci, savci a domorodci v daných regionech mají podobný styl života. S tímto vším souvisí. A co ví lemuři o lásce? To jsou tři náměty naší dnešní debaty vědců a herců. Příjemný poslech přeje Martina Mašková.

  • Laboratoř.

  • Srdečně vítám zoology Pavla stopku. Dobrý den a Vojtěcha Koteckého. Pěkný den a herce Otakara Brouska. Krásný den. Dnešním pořadu začneme vlky. Studie Mongolsku dokládá, že když můžou, tak si raději uloví volně žijící zvířata než pasoucí se dobytek. A to podle autorů studie platí i na jiných kontinentech včetně částí Evropy. Věci zkrátka zjistili, že 89 % vlčí stravy v Mongolsku té dané konkrétní oblasti Mongolska tvořila divoká zvířata, zvláště pak Senec sibiřský a 11 % stravy vlků v tom daném Mongolskem regionu tvořili malí savci, zvláště tedy hlodavci. Je tedy možné milými. Hosté. Vojtěch Kotecký má slovo na úvod, že ulovit divoké zvíře je pro vlka jednodušší, než se střetnou s člověkem.

Ostatní také poslouchají