Klub Rádia Junior

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Klub Rádia Junior

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior
Poslechněte si rozhovory se zajímavými hosty v Klubu Rádia Junior

Rádio Junior

Šikana. Pokud už někdo zažil šikanu, bojí se, aby se neopakovala. Jak šikaně předcházet a co dělat, když mám pocit, že mě ostatní šikanují? Moderuje Romana Růžičková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.
Romana Růžičková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rádia Junior.

  • Ahoj holky. Ahoj kluci. Zdraví vás Romana. Vítám vás při poslechu klubu Rádia Junior. To už vám napověděla naše znělka. A já přidám informaci, o které si teda myslím, že většina z vás už. To by jí zkrátka pondělí patří lince důvěry. Začíná se mi to nějak rýmovat, ale teď už se s těmi rýmy o své přestanu. Je to s námi psycholog.

  • A Bára. Ahoj. Báro. Ahoj. My si dneska budeme povídat o něčem, co bohužel zdůrazňuji, to slovo bohužel podle vás odborníků, Báro patří i skoro na každou školu. A to je bohužel šikana. Zkrátka chování, kterému říkáme šikana. A my si asi i podrobněji popíšeme, co se vlastně děje, když už se to chování nazývá šikana. Ale já bych začala e-mailem, který nám přišel asi před pár dny, když začínala škola, tak jsem se moc těšila, ale hrozně jsem se bála, že k nám bude chodit Iveta. Nevím, jestli se vlastně takto jmenuje ta spolužačka od naší posluchačky, protože nás šikanovala. A i když jsme to řešili s učitelkou, tak ona jí vždycky domluvila a za zády se jí smála. A už je to tady znovu. Já jsem si říkala, že hned začneme tím e-mailem, protože myslím si, že spousta holek a kluků si o prázdninách odpočinulo nejenom od školy, o těch povinností, které ke škole patří, ale i od těch strachů, které se týkají právě nějakých spolužáků, kteří se chovají, řekněme nevhodně, anebo právě jsou za tou šikanou. Myslíš si, že je to důvod, proč se bát jít do školy? Proč se bát toho návratu?

Ostatní také poslouchají