Klub Rádia Junior

Mluvte se sebou hezky. Tělo nemáme na to, aby plnilo požadavky módních časopisů, míní psycholožka o body shamingu

Klub Rádia Junior

Mluvte se sebou hezky. Tělo nemáme na to, aby plnilo požadavky módních časopisů, míní psycholožka o body shamingu
Tělo nemáme proto, aby plnilo módní diktáty

Rádio Junior

Možná máte někdy pocit, že vaše tělo není dokonalé a všichni to musí vidět. Co dělat, když se vám někdo posmívá kvůli tomu, jak vypadáte? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.
Jana Rychterová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Která byla juniory. Ahoj holky. Ahoj, kluci. Je pondělní večer, je přesně 19 hodin a začíná klub Rádia Junior. A je to samozřejmě linka důvěry, na kterou jste v pondělí zvyklí. Místo Rom či Růžičkové je tady dneska s vámi Jana Rychterová a samozřejmě naše pravidelná stála psycholožka. Taková naše rady. Jo. Juniorská Bára Dow Jones. Ahoj. Báro. Ahoj. Báro. My jsme dneska celý den na Rádio Junior měli zasvěcený jednomu tématu. A to je chyba, když jej Ming, víš co to je? Toto slovo? Protože když třeba nám sem chodí holky a kluci na Rádio Junior na návštěvu. Tak já jsem se tuto ptala a třeba ani čtvrťáci a páťáci to slovo neznali. Můžeš nám to trošku vysvětlit?

  • No, možná, že kluci a holky, kteří jsou starší a už z té angličtině jsou zběhlejší, by to znát mohli i tak, že to tady je tělo až výměnky vlastně ostuda nebo hanba. Je to vlastně a to, co se tím myslí, je nějaké jakékoli zesměšňování, posmívání se, poznámky na to, jak člověk vypadá, jaké má tělo. No a tento pojem pochází z Ameriky. Já vlastně neznamená to jenom. Poznámky na to, třeba, jestli někdo tlustý nebo hubený, ale taky na barvu pleti, na to, jak vypadá, na to, k jaké patří k rase nebo k jaké národnosti. Takže vlastně všechno, co se týká těla. Někdy se do toho počítají vlastně i poznámky na oblečení, ale vlastně jakékoli posmívání, posmívání se, které se týká tělesného vzhledu.

  • A je rozdíl, když se nám někdo posmívá takto naživo z očí do očí a třeba na sociálních sítích?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají