Jak to vidí...

Prezidentská kampaň vrcholí. Kdo rozhodne volby? Komentuje sociolog Tomáš Kostelecký

Jak to vidí...

Prezidentská kampaň vrcholí. Kdo rozhodne volby? Komentuje sociolog Tomáš Kostelecký
Tomáš Kostelecký, sociolog

Dvojka

„Teď se hraje především o nevoliče a o ty, kteří v prvním kole volili jiné kandidáty,“ shrnuje sociolog Tomáš Kostelecký. Jaká je taktika obou prezidentských kandidátů před druhým kolem? Jsou klíčem k úspěchu velká města? Jaký vliv může mít podpora bývalých protikandidátů? A komu by prospěla vyšší volební účast? 
Tomáš Kostelecký, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Výhružný dopis s kulkou pro Moniku Babišovou, výhrůžný dopis pro Danuši Nerudovou. Kampaň i emoce eskalují. Pane Kostelecký, jaké máte z toho pocit, čeho jsme, nebo ještě bychom mohli být svědky?

  • Tak čeho bychom mohli být svědky? To se snad ani netroufám odhadovat. Doufám, že budeme svědky kampaně, která nepřekročí meze toho, co je normální v nějakých demokratických společnostech. Ale jinak to bude samozřejmě velmi pravděpodobně týden, který bude plný vášní, protože to k tomu směřuje. Do finále. Budeme volit prezidenta ve druhém kole. Zbývají dva kandidáti a teďka jde o to, kdo s koho.

  • A jakou taktiku zvolí oba rivalové? Jak a čím se podle vás jim podaří ještě více zmobilizovat voliče?

Více z pořadu