Jak to vidí...

Patříme stále k chudým evropským zemím? Odpovídá Magdaléna Frouzová mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR

Jak to vidí...

Patříme stále k chudým evropským zemím? Odpovídá Magdaléna Frouzová mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR
Logo českého předsednictví v Radě EU 2022

Dvojka

Co přineslo členství v Evropské unii do našeho každodenního života? S jakými předsudky vůči EU se Magdaléna Frouzová setkává? Platí, že EU je samá byrokracie? Patříme stále k chudým evropským zemím? Do jakých oblastí EU "nemluví"? Proč je důležité, aby byl v Evropě jeden právní systém? Co České republice přinese nadcházející předsednictví Radě EU? Co Magdalénu Frouzovou přivedlo k zájmu o ženskou otázku? Proč je tak důležité, aby byly ženy finančně nezávislé?
sestra Angelika

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka. Jak to vidí?

  • I Angeliky.

  • Příjemné nedělní ráno, milí posluchači. Už 18 let je ČR členem EU a za pár dnů bude půl roku předsedat Evropské radě. A proto mým dnešním hostem je paní Magdaléna Frouzová, tisková mluvčí zastoupení Evropské komise v ČR. Dobré ráno. Dobré ráno. A šéf instituce sídlí přímo v srdci Prahy v budově evropského domu, kde je také kancelář Evropského parlamentu v ČR. A tak Evropská komise, Evropský parlament. Ještě k tomu Evropská rada trochu moc Evropě. Můžete nám na začátek dnes malinko pořádek do všech těch pojmů?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají