Jak to vidí...

Josef Šlerka: Elon Musk si Twitter koupil tak trochu omylem. Čeká ho boj se sebou samým

Jak to vidí...

Josef Šlerka: Elon Musk si Twitter koupil tak trochu omylem. Čeká ho boj se sebou samým
Musk převzal kontrolu nad společností Twitter a propustil vedoucí pracovníky (ilustrační foto)

Dvojka

Novým majitelem sociální sítě Twitter se po dlouhých peripetiích stal nejbohatší muž světa Elon Musk. Jaké záměry nákupem za 44 miliard dolarů miliardář sleduje? Proč jeho kroky vyvolávají tolik emocí? A je budoucnost modrého ptáka v ohrožení? Datový analytik Josef Šlerka v audiozáznamu ještě zhodnotí, jak sociální sítě mění naše životy, a vysvětlí, zda by měl stát blokovat dezinformační weby.
Josef Šlerka, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Odkoupil, zaplatil, stal se majitelem a jediným ředitelem internetové společnosti Twitter. Přinesl si umyvadlo, rozpustil devítičlennou správní radu a bude propouštět. Nejbohatší muž světa Elon Musk. Jaký záměr, pane Šlerko, tímto nákupem za 44 miliard dolarů sleduje kromě dalších zisků předpoklad a jde strašně hezký, že to, jak jste říkala, ty věci, co budou, tak podnik, který už se staly, protože to, co je spojený s tím nástupem, i ona maska v Twitteru je jako velmi překotný vývoj a možná, že zítra budou ty věci zase trošku jinak. Možná už promiňte v čase reprízy.

  • Takže takže dopředu se případně posluchačům omlouvám. Ale zpátky k té otázce. Elon Musk si Twitter koupil tak trochu omylem. On deklaroval ten zájem, ale vypadá to spíš jako produkty ho ADHD než jako úplná strategie. Potom z toho záměrů couvl, ale vlastně pod hrozbou soudních sporů, které měly mimochodem začínat. Vlastně jsem v tyto dny v uvozovkách, tak nakonec jako dal dohromady těch 44 miliard a Twitter převzal. Ta částka je neuvěřitelně přeceněná. Je teď je, to už je to částka, kterou ta neodpovídá té hodnotě toho Twitteru. No a Elon Musk má jedinou jako šanci udělat z Twitteru nějakým způsobem společnost teda, aspoň nebude prodělávat několik milionů denně, což je současná situace, a zároveň aspoň trochu naplnit ty přísliby, které tak vzdušně posílal předtím na Twitteru svým fanouškům. Takže to bude takové poměrně tvrdé vyjednávání uvnitř. Ilona maska mezi obchodem a mezi plány.

  • Než se dostaneme konkrétně záměrům Ilona maska. Možná nebude špatné připomenout jenom vlastně čím je typická tato nejmenší sociální síti? Existuje pouze - 15 let.

Více z pořadu