Jak to vidí...

Jarmila Štuková: Zažehlená prsa, popálené obličeje kyselinou... Zvyknout se na to nedá. Reportovat o tom ale má smysl

Jak to vidí...

Jarmila Štuková: Zažehlená prsa, popálené obličeje kyselinou... Zvyknout se na to nedá. Reportovat o tom ale má smysl
Jarmila Štuková

Dvojka

Těžkým tématům se jako fotografka věnuje už 17 let. Mapovala život v uprchlických táborech v Sýrii, utrpení žen se zažehlenými prsy v Kamerunu, dětskou prostituci v Etiopii nebo prodej orgánů a útoky kyselinou v Indii. Jak se s viděnými traumaty sama vyrovnává? Na co si nikdy nezvykne? A jak se k humanitární fotografii dostala? Fotografka Jarmila Štuková v audiozáznamu ještě popíše, jak se proměnila válečná žurnalistika, a zamyslí se nad tím, kde se v lidech bere krutost.
Jarmila Štuková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je.

  • ČRo dvojka.

  • Dobrý den. Zita Senková vás vítá u pravidelného rozhovoru. Jsem moc ráda, že dnešní pozvání přijala Jarmila Štuková, dokumentaristka humanitárních fotografka. Dobrý den. Vítejte. Dobrý den. Řeč bude například o síle traumatu, válečné i humanitární fotografii, propojení vědy s uměním, integraci lidí s hendikepem či o rozvodu. Šestkrát jinak přeji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají