Jak to vidí...

I Ježíš se narodil v době krize. Podstatná je naděje. Arnošt Goldflam, Iva Holmerová a Tereza Matějčková v adventním speciálu Jak to vidí...

Jak to vidí...

I Ježíš se narodil v době krize. Podstatná je naděje. Arnošt Goldflam, Iva Holmerová a Tereza Matějčková v adventním speciálu Jak to vidí...
Jak to vidí z kavárny

Dvojka

Advent vždy představoval duchovní přípravu na Vánoce, čas rozjímání a dobročinnosti. V jakém duchu se předvánoční čas nese v posledních letech? Zvítězil konzum? Co nám v současném světě říkají křesťanské tradice a hodnoty? Co si vzít z vánočního příběhu, jak druhého obdarovat a jak prožít letošní advent na pozadí inflace, války a nejisté budoucnosti? V adventním speciálu Jak to vidí… diskutují herec Arnošt Goldflam, lékařka Iva Holmerová a filozofka Tereza Matějčková.
Arnošt Goldflam, Iva Holmerová, Tereza Matějčková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A jejích hostů.

  • Na adventním věnci za několik dní zapálíme už třetí svíci. Když se příští týden, v neděli 18. prosince rozhoří svíce čtvrtá. Tak začne osmidenní svátek světel chanuka a Židé zažehnou první z osmi svící. Držíte tyto tradice? Kdo se chopí první odpovědi? Tereza Matějčková.

  • Také děkuji za otázku. No, já zapalujeme svíčky na adventním věnci. Jednoznačně ano. Je to symbol světla uprostřed zkracujících se dnů. Takže tuto tradici ano, držíme doma.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají